Farabi Sözleri

Farabi Sozleri

Bu Sayfada Birbirinden Güzel Farabi Sözleri Yer Almaktadır , Farabi Sözleri Okuyup Arkadaşlarınız İle Veya Sosyal Platformlarda Paylaşabilirsiniz.
Yalancı bilge, kalp akçe gibidir.

Erdemlerin en büyüğü, bilimdir.

Kendileri için asıl kanun konulamayan şeyler, daima değişir ve kısa sürelidirler. Kendileri için kanun konulabilen diğer şeylerse, değişmeleri uzun zaman alanlardır.

Evvelâ doğruyu bilmek gerektir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama evvelâ yanlış bilinirse doğru bilinir.

İnsan hiçbir şeyin gerçeğini idrak edemez, çünkü onun bilgisinin başlangıcı duygulardır. Akıl aracılığıyla, ancak benzeyenleri ve ayrılanları seçebilir.

Devlet, en üstün hayır, en yüksek kemal, en yüksek saadete kendisi ile ulaşılan ve kendi kendine yeten bir birliktir.

Yurttaşlarımız herhangi bir iş için yaratılmışlarsa, yalnız o işi yapmalıdırlar. Böylece birçok işe bölünmeden, bir tek bütün kalabilirler.
Bu Sayfamızda Birbirinden Güzel Farabi Sözleri Okudunuz, Ayrıca Sizler De Sitemize Katkıda Bulunmak İstiyorsanız; Yorum Bölümüne Bildiğiniz özlü ve anlamlı Farabi Sözleri Yazabilirsiniz.
Farabi Sözleri Alıntıları , Farabi Sözleri sözleri ve alıntıları , Farabi Sözleri Sözleri, Farabi Sözleri Özlü Sözleri, Farabi Sözleri Anlamlı Sözleri, Farabi Sözleri sözleri tumblr, Farabi Sözleri sözleri facebook, Farabi Sözleri sözleri instagram, Farabi Sözleri