İftar Duası

Iftar Duasi

Merhaba Hoşgeldiniz Bu Sayfamızda; İftar Duası ve Anlamı, İftar Duaları, Yemek Duası yer alır.
11 ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’de İftar ile beraber edilecek dua;Arapçası:

Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.

Türkçe Anlamı:

Allahım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allahım Benden kabul buyur. Çünkü Sen işiten ve bilensin.

Oruç Duası Bu sayfamızda, Oruç Duası, Sahur Duası, Oruç Açma Duası, İftar Duası yer almaktadır. Peygamber EfenAyrıca TRT ekranlarında yıllarca duyduğunuz iftar duası:

Allah’ım,

Senin rızan için oruç tuttum,

Sana inandım,

Sana güvendim,

Senin rızkınla orucumu açtım,

Hamdolsun verdiğin nimetlere,

Sağlık ve afiyete.

Ey bağışlaması bol Rabb’im,

Beni,İftar Duası />

Ailemi,

Milletimi,

Devletimi,

Ve tüm inananları koru,

Rahmetini ve yardımını esirgeme üzerimizden,

Bizlere yaşama sevinci ver,

Her türlü güçlüğe karşı dayanma gücü ver,

Senin her şeye gücün yeter.Amin.İftar Duası Videosu

İFTAR DUASI

“Allahümmе lеkе sumtü vе bikе amеntü vе alеykе tеvеkkеltü, sübhanеkе vе ala rızkıkе https://ozlusozler.com еftartü vеli savmеl ğadin min şеhri ramazanе nеv еytü fağfir li ma kaddеmtü vеma ahhеrtü.”

TÜRKÇE ANLAMI

“Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.”

İFTAR DUASI

“Bismillahi vel hamdü lillahi, Allahümme leke sumtü ve ala rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, sübhaneke ve ni hamdike tekabbel mini, inneke entes semiul alim.”

TÜRKÇE ANLAMI

Allahım! Senin senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tespih ederim. Allahım benden kabul buyur. Çünkü sen işiten ve bilensin.

Sahur Duası Sahur vaktinde gönül birliği içinde edilecek dualar, sabır ve minnet duygularını dile getirir. SahurYEMEK DUASI

“Elhamdülillâhi’llezî et’amenâ ve sekânâ ve cealenâ minel müslimîn. Ehamdülillahillezi menne aleyna ve hedana vellezi eşbeanâ ve ervânâ ve külle’l-ihsâni âtânâ. Allahümme barik lena fihî ve et’imna hayran minhu”

YEMEK DUASI ANLAMI

“Bizleri yediren, içiren ve müslüman olarak yaratan Allah’a hamd olsun. Bize ikram edeni bize hidayet eden, doyuran, (içirip) kandıran ve her türlü nimeti bize ihsan eden Allah’a hamd olsun. Allahım, bu yemekte bize bereket ihsan eyle, bundan daha hayırlısı ile bizi doyur.”

âtânâ. Allahümme barik lena fihî ve et’imna hayran minhu”

YEMEK DUASI ANLAMI:“Bizleri yediren, içiren ve Müslüman olarak yaratan Allah’a hamd olsun. Bize ikram edeni bize hidayet eden, doyuran, (içirip) kandıran ve her türlü nimeti bize ihsan eden Allah’a hamd olsun. Allahım, bu yemekte bize bereket ihsan eyle, bundan daha hayırlısı ile bizi doyur.”

Ayrıca Ramazanın Her günü için hazırladığımız dua sayfasına bakmanızı öneririz. TIKLAYIN

Allah bütün dualarınızı kabul etsin.
Merhaba Hoşgeldiniz Bu Sayfamızda; İftar Duası ve Anlamı, İftar Duaları, Yemek Duası yer alır.