Nevruz İle İlgili Sözler

Nevruz İle İlgili Sözler

Bu Sayfada Birbirinden Güzel Nevruz İle İlgili Sözler Yer Almaktadır , Nevruz İle İlgili Sözler Okuyup Arkadaşlarınız İle Veya Sosyal Platformlarda Paylaşabilirsiniz.
Baharın gelmesi ile mahsul ekilir, çiftçiler bayram eder keyifler yerindedir.

Sevgiyle, bereketle, huzurla nevruz bayramı kutlu olsun.

Nevruz kış uykusuna yatan doğanın uyanışıdır.

Ergenekon yurdun adı, Börteçine kurdun adı, Dörtyüz sene durdun hadi, Çık ey yüz bin mızrağımız.

Farklılıklarımız ve çeşitliliklerimiz ortak kültür mirasımızı oluşturan zenginliğimizdir. Geçmişimizden günümüze büyük bir gururla taşıdığımız bu zenginlik, milletimizin birlik ve bütünlüğünü güçlendiren temel unsurlardan birini oluşturmaktadır.

En mutlu günlerimin adı oldu. Gök gürültüsünden uzak yağmura yakındır nevruz.

Milletimiz, bir bütün olarak yaşayabilmenin, barışın ve huzurun kıymetini bilmekte, bu değerlerin tüm dünyada egemen olması ve yeni nesillere barış dolu bir dünya bırakılabilmesi için çabalarını sürdürmektedir.  Nevruz bayramınız kutlu olsun.

Nevruz aynı zamanda, içerdiği güçlü anlamlarla, yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa, birlik ve beraberliğe yapılan bir çağrıdır.

Nevruz bayramı, binlerce yıldır anlamlisozler.com Asya’dan balkanlara, Ortadoğu’dan Anadolu’ya kadar geniş bir coğrafyada yaşayanların ortak kültür zenginliğini oluşturmaktadır. Nevruz bu büyük coğrafyada halkları birbirine bağlayan güçlü bir kültürel bağdır. Nevruz bayramınız kutlu olsun.

Baharın gelişini, doğanın uyanışını müjdeleyen, umut dolu başlangıçların, bolluk ve bereketin simgesi nevruz bayramı, sadece ülkemizde değil, tüm komşu ülkelerde, akraba devlet ve topluluklarında da ortak bir ruhla ve coşkuyla kutlanmaktadır. Nevruz bayramınız kutlu olsun.

Nevruz, bahar, barış, cemre. Güzel olan her şey kutlu olsun.

Bir kış sonudur adı, soğuğa elveda yerine gelsin güneşli günler.

Biz Türk Han’ın beş oğluyuz, Gök Tanrı’nın öz kuluyuz, Beş bin yıllık bir orduyuz, Turan yurdu durağımız!

Nevruz baharı müjdeler.

Manşet: Ayağını bastığı her toprağa bahar getiren Türk Milleti’nin Nevruz Bayramı kutlu olsun.

Bahara can verir nevruz,  herkes tarafından hoş karşılanır, kim sevmez ki onu.

Türk, cefaya katlanacak, Muhabbetle tatlanacak, İlelebet kutlanacak, Nevruz, Türk’ün bayramıdır. Türkün bayramı nevruz hoş geldi.

Nevruz ırkların değil insanlığın bayramıdır!

21 Mart ile gelir tüm dünya ülkeleri tarafından hoşgörü ile karşılanır.

Nevruz, Türkün yeniden tarih sahnesine çıkışı, yeni bir yılın başlamasıdır.

Cıvıl cıvıl yuvalar, kelebekler birbirlerini kovalar, her halı kendi ipliği ile yamalanır. Koca bir dünyadır nevruz keyfe gelince ondan iyisi yoktur.

Çıkıp Ergenekon’dan biz Göktürk’e yol aldık Ötüken’de yurt salıp, bozkurt olup ucaldık.

Nevruz baharın müjdecisidir… Nevruz barışın simgesidir, Nevruz özgürlüğün bayramıdır.

NEVRUZ İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

Bereketin, beklentilerin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı.

İlkbahar geldi Anadolu’nun, her tarafı yeşil şimdi. Ağaçlar çiçek açar, kuşlar ötüşür, her yanı cıvıl cıvıl duy şimdi. Arılar düğün yapar şu mevsimde, Anadolu’nun renk renk gül bahçesinde, bülbüllerin neşesini gör şimdi. Nevruz bayramınız kutlu olsun.

Nevruz, içerdiği güçlü anlamlarla, yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa, birlik ve beraberliğe yapılan bir çağrıdır.

Huzur, barış ve sevgi getirmesi dileğiyle. Nevruz bayramımız kutlu olsun.

Etnik kökeni, dili, inancı ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkes, bu ülkenin ayrılmaz ve eşit vatandaşlarıdır. Bütün renkleri ve dokularıyla, bütün zenginlikleriyle bu memleket hepimizindir. Bu bilinçle, sahip olduğumuz birikimin en iyi şekilde korunması ve yarınlara aktarılması hususunda hepimize büyük sorumluluk düşmektedir.  Nevruz bayramınız kutlu olsun.

Nevruz özgürlüğün bayramı, barış ve kardeşliğin sembolü, baharın müjdecisi.

Nevruz ateşinin bütün kötülükleri yakmasını yok etmesini dilerim.

Doğanın ölü dokusu nevruzla birlikte can bulur.

Bir kış sonudur adı, soğuğa elveda yerine gelsin güneşli günler.

Baharın gelişini simgeleyen, doğanın uyanışını gösteren ve sıcaklığın toprakla buluşmaya başladığına işaret eder.

Bahara ve yeni başlangıçlara bismillah. Nevruz kutlu ola, huzur ola, barış ola, bayram ola.

Baharla birlikte doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan renk şöleni, bir bütünü oluşturan farklılıkların gözler önüne serdiği manzara, doğayla insan bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de temsil etmektedir.

Gecenin ve gündüzün barıştığı gündür, keyifli bakışların habercisidir.

Tatlı renkler, kokular, bağa, kıra can verir. Her yerden bin bir tat var; her yer cennet gibidir. Nevruz bayramınız kutlu olsun.

Nevruz doğanın dirilişidir.

Baharın gelişini, doğanın uyanışını müjdeleyen, umut dolu başlangıçların, bolluk ve bereketin simgesi nevruz bayramı, sadece ülkemizde değil, tüm komşu ülkelerde, akraba devlet ve topluluklarında da ortak bir ruhla ve coşkuyla kutlanmaktadır. Nevruz bayramınız kutlu olsun.
Bu Sayfamızda Birbirinden Güzel Nevruz İle İlgili Sözler Okudunuz, Ayrıca Sizler De Sitemize Katkıda Bulunmak İstiyorsanız; Yorum Bölümüne Bildiğiniz özlü ve anlamlı Nevruz İle İlgili Sözler Yazabilirsiniz.
Sayfa İçeriği: Nevruz İle İlgili Sözler Kısa, Nevruz İle İlgili Güzel Sözler, Nevruz Bayramı İle İlgili Sözler, Nevruz İle İlgili Özlü Sözler, Nevruz İle İlgili Sözler Kürtçe, Nevruz İle İlgili Sözler Facebook