Oruç Duası

Oruc Mesajlari

Bu sayfamızda, Oruç Duası, Sahur Duası, Oruç Açma Duası, İftar Duası yer almaktadır.
Allah’ım sen razı ol diye oruç tuttum. Şimdi de orucumu açıyorum, nimetlere kavuşuyorum.

Türkçe Anlamı: “Yâ Rabbî, rızan için oruç tuttum. Sana iman ettim, sana güvenip dayandım. Rızkınla iftar ettim, ibadetimi kabul et! Elbette sen, her şeyi işiten ve bilensin.” Ebu Davud

Peygamber efendimiz, bir toplulukta iftar edince de, şöyle dua ederdi:Sofranızda oruçlular iftar etsin, yemeğinizi takva sahipleri yesin ve melekler sizin için istigfar etsin! [İ. Ahmed]

Arapçası: Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.

Ey bağışlaması bol Rabb’im, Beni, Ailemi, Milletimi, Devletimi, Ve tüm inananları koru, Rahmetini ve yardımını esirgeme üzerimizden, Bizlere yaşama sevinci ver, Her türlü güçlüğe karşı dayanma gücü ver, Senin her şeye gücün yeter. Amin.

Annemi, babamı ve bütün Müslüman kardeşlerimi sadece oruçluların gireceği kapıdan cennetine kabul et Allah’ım.

Senin rızan için oruç tutmuş ama yiyecek ekmeği olmayanlar için senden yardım istiyorum Allah’ım.

Peygamber Efendimiz tarafından edilen sahur duası:

Oradaki güzel nimetlere, onlarla beraber kavuşmayı nasip et Allah’ım.Peygamber efendimiz, şöyle de dua ederdi:

Türkçe Anlamı: Allahım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allahım Benden kabul buyur. Çünkü Sen işiten ve bilensin.Ayrıca TRT ekranlarında yıllarca duyduğunuz iftar duası:

Arapçası: Allahümme leke sumtü ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü, fe tekabbel minnâ. İnneke entes-semiül âlim.

Allah’ım, Senin rızan için oruç tuttum, Sana inandım, Sana güvendim, Senin rızkınla orucumu açtım, Hamdolsun verdiğin nimetlere, Sağlık ve afiyete.

Oruç Duası

“Ey bu gecenin ve biraz sonra olacak sahurun Rabbi olan Allah’ımız.. Bizi iftarlara ulaştırırken günahlarımızdan arınmış olarak orucumuzu açmayı nasip eyle Amin.”Oruç Duası
Bu sayfamızda, Oruç Duası, Sahur Duası, Oruç Açma Duası, İftar Duası yer almaktadır. Tebrikler bütün sayfayı okudunuz. Sizler de bildiğiniz sözleri yorum kısmına yazabilir anlamlisozler.com’a katkıda bulunabilirsiniz.